Louis Vuitton Exhibit

Pisałem wcześniej o wystawach szykujących się w tym roku. Poznaliśmy dziś więcej szczegółów jednej z nich. Wystawa w Louvre Musée des Arts Decoratifs, która zatytułowana będzie "Louis Vuitton - Marc Jacobs", a której otwarcie nastąpi zaraz po ostatnim pokazie Paris Fashion Week 8-go marca, oczywiście pokazie Louis Vuitton. Marc mówi, że wystawa zajmie dwa piętra i będzie poświęcona pracy projektanta dla LV jak i pracom samego Louis Vuitton'a ( będzie wystawiona między innymi pierwsza sygnowana przez niego walizka z 1896 roku). Katie Grand (doradca na pokazach LV) jest oficjalnie konsultantem kreatywnym wystawy zaprojektowanej przez Sam aGainsbury i Josepha Bennett. Jacobs zapewnia, że wystawa będzie ekscytująca: "Nie ma nic nudniejszego niż edukacyjne wystawy, gdzie ogląda się nieme manekiny i statyczne witryny", mówi Marc, "więc zespół projektantów wymyślił coś co sprawi, że wystawa zrobi się bardzo interesująca". Spodziewamy się więc teraz przynajmniej gadających manekinów i holograficznych modelek 3D przechadzających się po salach wystawowych ;-)
Dziś również Marc Jacobs oficjalnie potwierdził, że nie zamierza przejś do Diora, podkreślając jednocześnie jak wielkim zaszczytem była dla niego ta propozycja.Jak już jesteśmy przy wystawach to obecnie w Londynie w National Gallery odbywa się najciekawsza wystawa sezonu i choć niebezpośrednio związana z modą to warta gorącego polecenia. Zatytułowana "Leonardo Da Vinci. Painter at the Court of Milan." jest ewenementem na skalę światową. Jeszcze nigdy nie udało się zebrać tak wielu dzieł mistrza w jednym miejscu. Wystawa przez wielu określana jako "must seen" (paru krytyków wypowiedziało się nawet, że to jedyna wystawa jaką musicie zobaczyć w życiu) potrwa już tylko do 5-ego lutego. To obecnie "najgorętsze" bilety w mieście obecnie niedostępne już w przedsprzedaży i jedyny sposób na dostanie się na wystawę to odstanie ładnych paru godzin (mówi się, że minimum 5) w kolejce do kasy, w której najlepiej ustawić się wcześnie rano, jeszcze przed otwarciem galerii. Mamy nadzieję zobaczyć ją dzięki uprzejmości LV skąd otrzymaliśmy zaproszenie na małe przyjęcie z tej okazji oraz samą wystawę, za co chcieliśmy serdecznie podziękować.


Więcej informacji na temat wystawy znajdziecie pod adresem:
http://www.nationalgallery.org.uk/whats-on/exhibitions/leonardo-da-vinci-painter-at-the-court-of-milan

Comments

 1. Słyszałam, że ekspozycja dzieł Leonarda da Vinci całkowicie przyćmiewa poprzednie. Nie lada wysiłkiem dla organizatorów było sprowadzenie dzieł malarza z Luwru, Watykanu i innych miejsc. Nie można zapomnieć o polskim akcencie - "Damie z gronostajem", którą na te okazję wypożyczyło Muzeum Czartoryskich.
  Wy obejrzycie wystawę w iście VIPowskim stylu :-)Troszkę zazdroszczę.

  ReplyDelete
 2. A ja zazdroszczę i to na maxa :P

  ReplyDelete
 3. To bardzo interesujacy wpis panie Krzysztofie. Obie wystawy zapowiadaja sie wspaniale. Ciekawym pomyslem jest zaprezentowanie prac samego Louisa Vuittona w porownaniu z aktualnymi Marca Jacobsa.

  ReplyDelete
 4. Ja mam takie pytanie. Dlaczego chyba wszystkie zaproszenia które można zobaczyć na blogu, są adresowane na Pana Krzysztofa? Czy to nie Magda zajmuje się zakupami w tych firmach? Dlaczego to Magda nie dostaje tych zaproszeń?

  ReplyDelete
 5. dane we wszystkich butikach sa męża, on zajmuje się wszystkimi ''finansami'' i rozliczeniami , nie ma to dla nas znaczenia

  ReplyDelete
 6. Domyslam się że nie ma to znaczenia... dla mnie tez by nie miało:) zapytałam z czystej ciekawości

  ReplyDelete
 7. Have fun. Champagne breakfast to musi być suuuper!!!! a potem w spokoju bedziecie mogli zobaczyc wystawe. również zazdroszcze ;-)

  ReplyDelete
 8. Tylko pozazdrościć ;) już nie mogę doczekać sie relacji z tego przedsięwzięcia!

  ReplyDelete

Post a Comment

Popular Posts