YsL CRUISE 2012

Comments

 1. ostatnie buty boskie :)

  ReplyDelete
 2. mnie się podobają pierwsze buty czerwono-granatowe.

  ReplyDelete
 3. Madziu moze bys pokazala kolekcje lakierową :)jestem lakieromaniaczka i uwielbiam patrzec na tego typu zbiory :D pozdrawiam ;)

  ReplyDelete
 4. Czerwony płaszczyk jest obłędny!

  ReplyDelete
 5. Modelka na 1, 2, 3, 5 zdjęciu ma koszmarnie chude nogi. To chyba już przesada.

  ReplyDelete
 6. buty jak zawsze świetne > Bebe

  ReplyDelete
 7. Magdo, a ja tak z innej beczki... chciałam się podzielić moimi obserwacjami na temat tzw. "trendów" i o coś spytać...
  Od lat zatrzymuje sobie wycinki z gazet, z ubraniami, które mi się spodobały etc. Ostatnio robiłam porządki, i znalazłam taki przegląd z trendów elle i wysokich obcasów sprzed ok. 10,9,8 lat i uderzyła mnie jedna rzecz - te gorące trendy to: kratka, zestawianie biały i czarny, połysk-cekiny, burgund, plus nawiązanie do lat i tu można wstawiać dekady..+ na lato hippi, na zimę futra..:) Te pseudotrendy na dany sezon to jak myślę, tak naprawdę zawsze modna "klasyka". Dzięki niej nasze dzieci i wnuki nie będą płakać ze śmiechu nad naszymi zdjęciami, ale uderzyło mnie że od lat podaje się to samo jako "wielkie trendy sezonu", zamiast jako nową wersję klasyki na ten sezon... co byłoby zgodne z prawdą...Czy to tylko zabieg marketingowy?
  Drugi typ trendów , to jest to co my "ulica" przyjmiemy i podchwycimy - ciekawe skąd to się bierze... zwykle są to rzeczy wygodne i użyteczne, albo takie w których prawie każdy dobrze wygląda..., a że akurat ubrała to znana osoba itp. robi się wybuch. Często jest to moda na jakiś element garderoby, czasem też klasyczny, ale wcześniej mniej popularny, a nagle po prostu „wypada to mieć” - wśród znajomych obserwowałam ostatnim czasy - kalosze, ray bany, a wcześniej conversy, emu lub ugg'sy, teraz coś mi pachnie modą na te rosyjskie buty z filcowanej wełny i kominy + czerwona pomadka na ustach (też klasyka akurat wszędzie pormowana)...czy myślisz, że taka moda to właśnie efekt decyzji i potrzeb klientów? czyli nas? Ciekawe, z czego to wynika? Jak przewiduje się takie wybuchy?
  i wreszcie trzecia obserwacja odnośnie trendów i moje pytanie najmniej retoryczne :)
  pojawiają się też takie trendy jak baskinka czy ruchome kołnierzyki – czyli coś faktycznie w miarę świeżego, czego nie ma co sezon - nagle kilka dużych domów mody zaczyna taki element promować – jak to działa? Nie wydaje mi się możliwe żeby kilku niezależnych projektantów nagle wpadało na „baskinkę”? jak to się odbywa? Czy tacy projektanci spotykają się i omawiają, że w tym sezonie promujemy np. baskinkę i każdy robi swoją wersję? Czy to aż taki zbieg okoliczności? Nie mówiąc o tym, że La Mania, której założycielką szczyci się znajomością z Lagerfeldem, zaczęła promować baskinkę od pierwszej kolekcji zanim pojawiła się w kolekcjach dużych domów mody? Czy coś przeoczyłam? Jak to funkcjonuje? Możesz polecić jakąś książkę na ten temat?

  sorry za taki elaborat :)

  ReplyDelete
 8. Za faktem, iż w danym sezonie obowiązują takie a nie inne motywy i dodatki, stoją zwykle trendbooki - tworzone przez duże agencje katalogi dotyczące mody, architektury itp. przepowiadające trend na kilka lat do przodu. Domy mody to ich klienci. Umożliwia to tworzenie kolekcji na nadchodzące sezony ze sporym wyprzedzeniem. Elaborat ciekawy ;)
  Pozdrawiam, MF

  ReplyDelete
 9. Magdo co myslisz o torebkach furla,mialas okazje je widziec z bliska,pozdrawiam

  ReplyDelete
 10. WITAJ MAGDO,MAGDO CZY TY KOJARZYSZ
  RACHEL ZOE-STYLISTKE MODY.
  JA UWAZAM ZE TAK JAK I TY BO TO JEST NIE DO PODWARZENIA ZE MASZ GLOWE NIE OD PARADY JAK I STYL,I MIMO IZ JEST ONA CHUDA!RÓWNIEZ POTRAFI ZACHWYCIC I ZNA SIE NA TYM CO ROBI.
  http://extraordinary.pinger.pl/m/1811503

  ReplyDelete
 11. tak wiem kim jest Rachel ;-)

  ReplyDelete
 12. Dziękuję MF za odpowiedź o trendbookach, poczytałam o tym, bardzo ciekawa praca, ciekawa też z naukowego punktu widzenia, miałabym pomysł na badania w tym obszarze, jakie firmy zajmują się tym w Polsce?
  MF, Magdo, a może inne czytelniczki - wiecie może?

  ReplyDelete

Post a Comment

Popular Posts