Philip Treacy

Wszyscy mamy głowę, więc każdy ma możliwość noszenia kapelusza....” – nie można nie zgodzić się ze słynnym angielskim kapelusznikiem, Philipem Treacy. Jednak nie każda z Nas ma odwagę je nosić. Ja osobiście uwielbiam czapy, kapelusze  czy fascynatory, a te w wykonaniu samego mistrza są arcydziełami sztuki i nie pogardziłabym 
takim ;-)
Philip Treacy urodził się w 1967 roku w miejscowości - Ahascargh - w Irlandii. Jego przygoda z modą rozpoczęła się niezwykle wcześnie, bo  w wieku 5 lat, szył kapelusze lalkom swojej starszej siostry. Dlaczego  kapelusze? Matka Treacy’ego hodowała kaczki, gęsi i bażanty -chłopiec wykorzystywał do pracy resztki piór. To one przez wieki pozostawały głównym elementem dekorującym głowę a po latach stały się wielką miłością projektanta.


Jego kariera zaczęła się powoli rozwijać – przełomowym momentem dla młodego chłopca było poznanie kontrowersyjnej stylistki mody, redaktorki pisma Tatler, Isabelle Blow, która zachwyciła się projektami młodego Philipa i wzięła go pod swoje skrzydła. Oryginalne kapelusze jednej z najbardziej znanych stylistek szybko zwróciły uwagę całego świata mody, a kariera Treacy’ego nabrała tępa. Gdy skończył 23 lata rozpaczął projektowanie kapeluszy dla Chanel. W tym samym roku zajął pierwsze miejsce jako najlepszy projektant dodatków na  konkursie British Fashion Awards.


Kapelusze Philipa Treacy’ego to kwintesencja ekstrawagancji, kobiecej elegancji. Skusiłybyście się na któryś ? Całą kolekcję możecie obejrzeć na stronie projektanta skąd też pochodzą zdjęcia poniżej.

Comments

  1. O Phillipie Treacy wiedzialam zaledwie tyle, ze projektuje niezwykle kapelusze w Wielkiej Brytanii, wiec z duzym zainteresowaniem przeczytalam wszystkie informacje napisane przez Ciebie na jego temat.

    ReplyDelete

Post a Comment

Popular Posts