Louis Vuitton 100 Legendary Trunks

To prawie 500 stronnicowy album poświęcony historii firmy i temu i z czego Louis Vuitton zasłynął - walizkom. Jak można ciekawie napisać 500 stron o walizkach? Można! 
Ten album to spojrzenie na historię, bo każdy ze 100 prezentowanych przedmiotów ma swoją, niezwykle interesującą przeszłość, począwszy od tego jak i z czego został wykonany, aż po to kto go zakupił i jaką drogę przebył ze swoim właścicielem. Ponieważ klientami firmy byli i są bardzo znane osoby i najwięksi artyści w albumie opisane są również ich losy. W publikacji nie zabrakło miejsca dla Polaków: Leopolda Stokowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego.
Książka to niezwykle wciągająca lektura, w której omówione są również wszystkie techniczne szczegóły wykonywania walizek od użytych materiałów, techniki wykonania po narzędzia służące do ich produkcji. Każda stworzona w LV walizka ma swój numer i wpis w księgach firmy gdzie obok numeru widnieje data zakupu, cena i nazwisko właściciela. Każda z tych walizek, niezależnie kiedy została zakupiona, może zostać zwrócona do firmy w celu jej odrestaurowania. Nawet teraz do ich reperacji używa się materiałów i narzędzi z dawnej epoki.
Bardzo polecam zakup tego albumu, nie tylko dlatego iż stanowi ciekawą lekturę ale również ze względu na sposób jego wykonania. Publikacja ta z pewnością będzie ozdobą niejednej biblioteki.


Cover Art

Louis Vuitton : 100 Malles de Legende
Comments

 1. cześć Madziu!niejednokrotnie polecałaś ksiązki poświęcone modzie i w związku z tym mam pytanie czy orientujesz sie, czy istnieja jakies publikacje (artykuly, ksiazki) na temat zawodu stylisty w kontekscie nowego zjawiska socjologicznego- jakie jest pochodzenia takiego zawodu, prestiz etc. interesuja mnie publikacje w j.ang. bo pisze prace na ten temat:) Z gory dzieki za pomoc.Ann

  ReplyDelete
 2. Ok.rozumiem;)Pozdrawiam =)Ann

  ReplyDelete
 3. Witaj Madziu!
  Jestem pełna podziwu w jak świetny i kreatywny sposób prowadzisz boga i zastanawiam się czy myślałaś kiedykolwiek nad stworzeniem konta na you tube i nagrywaniu dla swoich fanów ciekawych i pouczających filmików na temat mody, pielęgnacji, itp. myślę że byłoby bardzo ciekawie Cię oglądać i słyszeć :)
  pozdrawiam serdecznie.

  ReplyDelete
 4. madziu ksiazka pewnie jest w j.angielsk?

  ReplyDelete
 5. prosze sprawdzic na stronie Louis Vuitton jakie są dostępne wersje językowe

  ReplyDelete
 6. od kiedy Leopold Stokowski był Polakiem?? jedyne co mial z Polska wspolnego, to pochodzenie przodkow, jednak siebie uwazal za Amerykanina...

  ReplyDelete
 7. No widzisz do tej pory trwaja spory kim byl. Mawial, ze czuje sie Polakiem i nabyl nawet specyficznego akcentu w jezyku angielskim. Po uzyskaniu obywatelstwa amerylanskiego stal sie Amerykaninem. Mysle, ze to kim jestesmy bardziej okresla nasza swiadomosc niz miejsce urodzenia ale dziekuje za cenna uwage. Wlasnie te i mase innych informacji znajdziecie w ksiazce powyzej.

  ReplyDelete
 8. kochana, przymierzam sie do kupienia torby LV ale sama nie wiem ktory pront i model wybrac. poradz plizzz:) dziekuje!!

  ReplyDelete

Post a Comment

Popular Posts