Chopard ....

Firma powstała w 1860 roku, założył ją szwajcar Louis-Ulysse Chopard . Na początku działalności firma znana była z wyrobów zegarków kieszonkowych , następnie wyspecjalizowała się w dziele biżuteryjnym .
To właśnie zegarki miały przynieść marce światowy rozgłos.
Chopard pozostał w rękach rodziny przez około wiek do 1963 roku, następnie firmę przejął Karl Scheufele.  Jego rodzina funkcjonowała na rynku biżuteryjnym od początku XX-wieku.
Połączenie tradycji dwóch rodzin dało silną podstawę firmie do wejścia na rynek dóbr luksusowych.
Na chwilę obecną Chopard posiada w swojej ofercie kilka kolekcji, moja ulubiona to seria Happy Diamonds i Happy Spirit, w zeszłym roku mąż podarował mi naszyjnik z tej serii. Chciałabym jeszcze zegarek i kolczyki ;-) wszystko z czasem....Linia ta charakteryzuje się pływającymi diamentami we wnętrzu biżuterii czy zegarków. Prócz Bvlgari i Cartier to jedna z moich ulubionych marek. Poniżej kilka przykładów produktów z ich kolekcji....
Comments

 1. śliczne cudeńka
  mój brat właśnie zakupił swojej żonie zegarek po choinkę...Szczęściara:)po raz pierwszy miałam okazję zobaczyć coś z tej firmy na żywo OJ można się "zakochać"

  ReplyDelete
 2. to prawda, mozna sie zakochac od pierwszego wejrzenia :) marzy mi sie pierscionek z serii happy diamond w bialym zlocie...

  ReplyDelete
 3. Jeszcze 10 lat temu, chciałabym mieć wszystkie z zaprezentowanych rzeczy (zwłaszcza różowy zegarek). A dziś? No cóż, chyba tylko wisiorek z drugiego zdjęcia by mnie skusił. Ale bez tego kamyczka w środku - od sroki do ascetki w kilka lat :)Nie spodziewałam się tego po sobie.

  I.

  ReplyDelete
 4. Piękne są...
  Szczególnie ten pierścionek z białego złota (8zdj.) z serduszkiem, ma to:"coś".

  ReplyDelete

Post a Comment

Popular Posts