;-(

“No one wants to die. Even people who want to go to heaven don’t want to die to get there. And yet death is the destination we all share. No one has ever escaped it. And that is as it should be, because Death is very likely the single best invention of Life. It is Life’s change agent. It clears out the old to make way for the new. Right now the new is you, but someday not too long from now, you will gradually become the old and be cleared away. Sorry to be so dramatic, but it is quite true.

Your time is limited, so don’t waste it living someone else’s life. Don’t be trapped by dogma — which is living with the results of other people’s thinking. Don’t let the noise of others’ opinions drown out your own inner voice. And most important, have the courage to follow your heart and intuition. They somehow already know what you truly want to become. Everything else is secondary.”
Steve Jobs (1955-2011)
RIP

Comments

 1. o ranyyy, nie wiedziałam, że umarł...

  ReplyDelete
 2. A jeszcze kilka miesięcy temu mówił, że nie chce być najbogatszym człowiekiem na cmentarzu. Przykre.

  I.

  ReplyDelete
 3. :( .......
  Byłam pewna, że wygra walkę..a jednak...ogromna strata...

  ReplyDelete
 4. ten cytat to wypowiedź steve'a czy kogoś innego? można prosić o źródło?

  ReplyDelete
 5. myślę, że jak ktoś nie czytał biografii Steve'a, nie wie jakim był wyjątkowym człowiekiem, mimo tak ogromnego sukcesu, on sam nigdy sie nie zmienił nadal był bardzo skromny. Prawdziwy wizjoner i geniusz. Jesteśmy ogromnymi fanami Apple, mąż nabywa niemal każdy nowy ich produkt, od tv, systemy opercyjne, komp. po ipady, staramy się nie przegapić żadnej nowinki. Mąż uczęszcza na specjalne szkolenia organizowane przez Apple, więc strata dla Nas jest bardzo duza....za każdym razem jak spojrzymy na któreś z jabłuszek w domu, będziemy myśleć o Stevie.

  ReplyDelete
 6. myślę że w Polsce ludzie go taknie znali jak na świecie, u Nas to jest bardzo ekskluzywna marka nie oszukujmy się i nie każdego stać na tel za 3 tys czy komputer po 10. Więc wiedzę na ten temat maja nieliczni. Czytałam dzisiaj na onecie jego biografię krótką, jestem pod wrażeniem. Fenomen ! ;-( Monika

  ReplyDelete
 7. smutna prawda, nawet miliony na koncie i opieka najlepszych specjalistów nic nie dadzą, jeśli człowiekowi pisany jest inny los.

  ReplyDelete
 8. Tak to wypowiedz Steva a całość można obejżeć na filmie zamieszczonym kiedyś przeze mnie we wcześniejszym poście. Ta mowa jest uważana za jego jedną z najważniejszych i jest bardzo żadkim odwołaniem do jego życia prywatnego. Polecam serdecznie
  http://passion4fashion-madzix.blogspot.com/2011/08/mr-steve-jobs.html

  ReplyDelete
 9. rzadkim, przepraszam za bład

  ReplyDelete
 10. Steve Jobs byl charyzmatycznym liderem, wizjonerem, czlowiekiem, ktory na zawsze zmienil oblicze branzy PC i sposob, w jaki myslimy o technologii. Apple jest niewatpliwie jedna z nielicznych firm, gdzie sukces organizacji jest tak mocno zwiazany z osoba jej zalozyciela. Jobs zatrudnial swietnych pracownikow, inspirowal swoja wizja, nie bal sie ryzyka, planowal dalekosieznie oraz- co kluczowe- dbal przede wszystkim o satysfakcje konsumentow, a nie szefow korporacyjnych w branzy IT.To dzieki temu wybitnemu czlowiekowi, Apple stal sie prawdziwym fenomenem pop-kultury, a jego produkty polaczeniem sztuki z technologia. Pojawia sie wiec pytanie, jaka jest przyszlosc firmy, pozbawionej drogocennych wskazowek jej zalozyciela?
  Steve Jobs madrze wybral osobe swojego nastepcy Tima Cook'a. Byly prezes Compaq Computer Systems nie jest wprawdzie guru na miare Jobsa, ale pokazal juz swoje umiejetnosci w kierowaniu Apple.
  Ewa Bytomska

  ReplyDelete
 11. Strasznie smutna wiadomość :( Jak teraz firma będzie wyglądała bez niego ? W końcu to on wymyślił wszystkie urządzenia, które przyniosły im sukcesy. Sama również śledzę i kupuje wszystko co wypuszczą na rynek. Ciekawe jak będzie teraz...

  ReplyDelete
 12. Bardzo zmartwila mnie ta wiadomosc, gdy rano uslyszalam o tym w radio... To ogromna strata dla calego swiata... :(

  ReplyDelete
 13. Bardzo szkoda człowieka. :<

  ReplyDelete
 14. W obliczu smierci Jobsa, pojawia sie teraz kluczowe pytanie:"Jaka jest przyszlosc Apple bez jego lidera"?. Okazuje sie jednak, ze Steve Jobs zdawal sobie sprawe z faktu, iz kiedys go zabraknie i przez ostatnie 10 lat krok po kroku planowal plan sukcesji i przyszlosc firmy. Jobs przywiazywal wielka wage do zatrudniania odpowiedniej kadry menadzerskiej, stworzyl program MBA, przeznaczony dla pracownikow firmy, a dziekanem owego "Uniwersytetu Apple" zostal byly dziekan Wydzialu Zarzadzania Uniwersytetu Yale. Tim Cook, ktory dolaczyl do Apple w 1998, z roku na rok pelnil coraz wazniejsza i bardziej odpowiedzialna role. Jobs powierzyl mu funkcje "chief operating officer", dajac tym samym do zrozumienia, ze widzialby go jako potencjalnego nastepce. Ponadto przez wszystkie lata, Jobs staral sie bardzo mocno wpajac swoim pracownikom filozofie firmy, skupiajaca sie na ciaglym udoskonalaniu swoich produktow.Wielka nadzieje Apple poklada teraz w swoim "industrial design chief"- Jonathanie Ive, ktory odpowiedzialny jest za wyglad produktow Apple.

  ReplyDelete

Post a Comment

Popular Posts