Le jardin exotique Monaco ....

Ostatni dzień na Riwierze spędziliśmy w egzotycznym ogrodzie w Monaco. Dziś ogród ten jest jedną z większych atrakcji Księstwa. Został on założony 1912 a otwarty dla zwiedzających dopiero po 21 latach pracy nad nim. Przy bardzo korzystnym położeniu i szczególnie odpowiednim klimacie można tu podziwiać jeden z najpiękniejszych przykładów flory strefy suchej i subtropikalnej. Ogród Egzotyczny jest jednym z najczęściej fotografowanych miejsc na Lazurowym Wybrzeżu i corocznie jest odwiedzany przez ponad pół miliona osób. Warto też dodać, że w tym samym miejscu znajduje się także centrum botaniczne, zamknięte dla zwiedzających, które również mieści wiele tysięcy roślin. W dolnej części Ogrodu Egzotycznego znajduje się wejście do Groty Obserwatorium, otwartej dla turystów w 1950 roku. Początkowo była ona zamknięta dla zwiedzających gdyż w latach 1916-1920 była badana przez księcia Alberta I. Jest ona położona na wysokości pomiędzy 104 i 28 metrów, a jej sale i nacieki formują liczne stalaktyty i stalagmity. Sala Alberta I zawiera trofea myśliwskie księcia, zdobyte podczas jego wypraw, jak również kompendium wiedzy na temat prehistorii ogólnej.
Kilka zdjęć z wyprawy poniżej ....sukienka Simple
baleriny Chanel
torba Burberry

Comments

 1. ale widoki, extra fotki :)
  wygląda to trochę jak kartka z kalendarza, aż nie można uwierzyć, że to fotki :)

  zazdroszczę...

  Pozdrawiam i obserwuję
  http://beautifulgirlandfashion.blogspot.com/

  ReplyDelete
 2. Ale ładnie..Synek jest na prawdę przeuroczy!:)Mam pytanie-Pani Magdo,można gdzieś doradzić się Pani w jakim kolorze było by mi dobrze,i pare tego typu pytań,czy nie za bardzo jest to możliwe?:)

  ReplyDelete
 3. Też kiedyś tam pojadę... ach pięknie !

  ReplyDelete
 4. Bardzo miło patrzy się na szczęśliwych ludzi :)
  a Wasz synek jest po prostu uroczy :)

  ReplyDelete
 5. Piękne miejsce i piękne zdjęcia :) musiało być cudownie na takich wakacjach ;) A Podobny ogród jest też w Hiszpanii w miejscowości Blanes ;)

  ReplyDelete
 6. ugly.doll. właśnie miałam napisać,ze byłam w tak podobnym miejscu w Hiszpanii ;) Cudownie!

  ReplyDelete

Post a Comment

Popular Posts