Chanel Classic Flap Bag i Chanel 2.55 Bag

 Obie torebki łudząco do siebie podobne, bardzo czesto są ze sobą mylone. Różnice, choc mało widoczne na pierwszy rzut oka, sa jednak znączace. 
 Najwazniejsze to zapięcie, w przypadku modelu 2.55 jest klasyczne, prostokatne bez żadnych oznaczeń (czesto nazywane Mademoiselle Lock), natomiast w modelu classic zastosowano zapiecie w formie logo Chanel. 

 Druga widoczna roznica to łańcuszek. W pierwszym modelu 2.55 jest on caly metalowy a w przypadku flap bag'a przeplatany jest skora. Wydaje mi sie rownież ,iż oba modele wykonywane sa z różnych gatunkow skory i tak w modelu 2.55 skora wydaje sie byc bardziej "zuzyta" lub moze lapiej byloby powiedziec "vintage" niz gatunek "caviar" uzyty do produkcji modelu klasycznego. Obie torebki wystepuja w roznych rozmiarach i zaczynaja sie od Baby, potem Small, nastepnie Medium, poprzez Large az do X-Large popularnie zwanej Jumbo. W chwili obecnej ceny na oba modele sa bardzo zbliżone i tak na przyklad model small kosztuje okolo 11 tys zlotych. Dzieki ksztaltowi i charakterystycznemu pikowaniu to chyba najbardziej rozpoznawalne torebki na swiecie, prawdziwe klasyki cenione zarowno przez gwiazdy jak kobiety stawiajace na klase, szyk i smak. Po raz pierwszy model 2.55 pojawil sie w roku 1955 i zostal zaprojektowany przez sama Coco Chanel.Comments

  1. Bardzo przydatna notka! Świetnie się czyta i zawsze można się dowiedzieć czegoś ciekawego :)

    ReplyDelete

Post a Comment

Popular Posts